Rendezvények

2023/2024-es tanév

2024.03.22-én a nagyszünetben egy pohár vízzel koccintottunk a VÍZ VILÁGNAPJA alkalmából.

A mai napon a tanórákon is a víz fontos szerepére, értékére hívtuk fel tanulóink figyelmét. Szünetekben igyekeztünk minél több alkalommal figyelni a napi vízfogyasztás fontosságára. Iskolánkat ilyen témájú plakátokkal, rajzokkal díszítettük ki.

2024. február 9-én új iskolánk tornatermében először rendezhettük meg a Farsangot. Tanulóink nagy örömmel várták ezt a napot, igazán ötletes, színes jelmezes felvonulást láthattunk tőlük. Az ünnepi hangulatot tovább fokozták a gyerekek külön erre az alkalomra készült táncbemutatói. A fellépések után még közös táncra is sor került.

Nagyon hálásak vagyunk felajánlóinknak, hogy a tombolasorsoláson olyan sok szép, értékes nyereményt sorsolhattunk ki, ezzel még színvonalasabbá, izgalmasabbá téve farsangi rendezvényünket.

Ezúton is nagyon szépen köszönjük: a COOP ABC, a Reál Élelmiszer Üzlet, a Vas-Műszaki Bolt, a Háziasszonyok Szuper Boltja és a Pizza Vita felajánlását, valamint köszönjük azon kedves tanulóinknak, és szüleiknek, akik tombolatárgyakat hoztak.

Nagyon jó hangulatban telt ez a péntek délután, jó volt látni tanulóink felhőtlen örömét.

2024.01.17-én az alsó tagozaton került megrendezésre az idei tanév furulyavizsgája. Nyolc tanulónk mérette meg magát, és tett sikeres vizsgát, melyhez ezúton is gratulálunk nekik.

Köszönjük Dombóvári János Imre tanárúrnak az eredményes felkészítést.

2023.12.06-án Mikulás ünnepséget tartottunk iskolánkban, melyre tanulóink nagy izgalommal készültek. Nagyon jó hangulatban telt a nap, sokat énekeltünk, szépen kidekoráltuk a tantermeket, várva a Mikulás érkezését, aki csomagokkal jutalmazta meg őket.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a Sárospataki Tankerületi Központnak és Tolcsva Község Önkormányzatának, hogy hozzájárultak a gyerekek öröméhez.

2023.10.20-án az 1956-os forradalom és szabadságharc ünnepén (október 23.) színvonalas műsort láthattunk felső tagozatos tanulóinktól.

A meghitt ünnepséget az új iskolában tekinthettük meg alsós tanulóinkkal együtt.

Köszönjük a résztvevő tanulóknak és felkészítő tanáraiknak ezt a szép megemlékezést.

2023.08.31-én rendeztük meg iskolánkban a 2023/2024-es tanévnyitó ünnepségünket, ezúttal már az új iskola épületében.

Tanulóink műsorát a Sárospataki Farkas Ferenc Művészeti Iskolából hozzánk érkező Braun Sára 6. osztályos tanuló és tanára Krizsai Krisztina fuvolajátéka tette még emlékezetesebbé. A Darmos Éva és Darmos István tánctanárok vezette Pacurka csoport tagjai igazán színvonalas koreográfiát mutattak be a közönségnek. Ezúton is nagyon szépen köszönjük a szereplők, és felkészítő tanáraik részvételét és munkáját.

A műsor után a tanulókat kísérő szülők és meghívott vendégeink is megtekinthették az új iskola épületét. Remek hangulatban telt a délután.