ISKOLÁNK TÖRTÉNETE

Az adatok szerint Tolcsvának a XVIII. századtól mindig voltak felekezeti iskolái, mely Tolcsva mezőváros polgárainak műveltségét alapozta meg. Legnagyobb múlttal a református, a római katolikus és a görög katolikus iskola büszkélkedhetett. A XIX. század második felében nyílt meg a zsidó iskola. Az oktatás és a nevelés első alapvető állomásai voltak ezek. Jó felkészültségű tanítók működtek a község felekezeti iskoláiban, akik a falu általános közművelődésében vezető szerepet vállaltak.
1948-ban az iskolák államosítása nyomán a felekezeti iskolák összevonásával teremtették meg az állami általános iskolát.

Iskolánk két épületből áll.

Az egyik a volt zsidó iskola épülete, amely helyet ad az alsó tagozatnak.

A felső tagozatosok a település egyik legszebb, legértékesebb épületében, a Szirmay-Waldbott Kastélyban tanulhattak egészen a 2022/2023-as tanév végéig.

A 2023/2024-es tanévet már az új iskolaépületben kezdhettük meg.

Tanulóink nagy örömmel és várakozással érkeztek, hiszen sokan jártak még közülük a régi iskolába.

Lezárult számunkra egy régi korszak, melyben sok emléket hagytunk magunk mögött, viszont elérkeztünk életünk egy új, reménnyel teli szakaszához.

Mindannyian nagyon örülünk, hogy ilyen szép környezetben dolgozhatunk, és tanulóink is szívesen járnak ide.

Hálásak vagyunk mindazoknak, akiknek részük volt abban, hogy ez a szép iskola létrejöhetett.